Test Free VPN Planet a CactusVPN: Ktorá je lepšia?

Aká VPN ponúka viac funkcií, Free Planet VPN, alebo radšej zvoliť Ghost Path VPN? Pomerili sme obe služby tvárou v tvár, pričom výsledok porovnania je 7,6/10 – 7,2/10.

Rýchlosť pripojenia Free VPN Planet : Ghost Path VPN, Ktorá je vyššia?

Dôležitý parameter VPN je rýchlosť, čo možno povedať aj o Free VPN Planet a Ghostpath VPN.

Priemer merania downloadu u prvej z testovaných dosiahol hodnotu 68 Mb/s, druhá testovaná VPN sťahovala dáta priemernou rýchlosťou 170 Mb/s. Free VPN Planet sa prejavila o 102 Mb/s pomalší oproti GhostPath VPN.

Nameraný upload Free VPN Planet sme namerali 63 Mb/s. GhostPath VPN sme v priemere namerali 68 Mb/s, čiže ich o 5 Mb/s rýchlejšie.

Zisťovali sme tiež priemernú rýchlosť odozvy, pri prvej VPN bola 21 ms. Odozvu u Ghost Path VPN sme namerali v priemere 31 ms. Čím nižšia rýchlosť odozvy, tým lepšie, takže Free VPN Planet bola o 10 ms horšie.

Priebežný výsledok Free VPN Planet vs. Ghostpath VPN tak robí 5/10 : 7/10.

Zadarí sa Free Planet VPN obísť ochranu Netflixu?

Pre odblokovanie Netflixu je dôležitá vysoká rýchlosť, Free VPN Planet toto nemá. Na odblokovanie stačí pri väčšine služieb VPN spustiť a vybrať krajinu, Ghostpath VPN odomknúť Netflix má.

Vďaka VPN je možné odblokovať aj youtubové videá, ktoré sú v Česku skryté, pričom GhostPath VPN túto zručnosť nezahŕňa. Porovnávaná VPNka funkciu obídenia ochrany YouTube videí zahŕňa.

U VPN odporúčame ustrážiť aj ďalšie funkcie, ako je ochrana pred únikom DNS, multi-hop pripojenia a sieťové tunelovanie. Napríklad Free VPN Planet ponúka ochranu pred odhalením DNS a Ghostpath VPN pre príklad nezahŕňa whitelist.

V hodnotení funkcií je celkové skóre 5/10 ku 5/10.

Ako si stojí Free Planet VPN v počte krajín a serverov?

Málo serverov v kombinácii s vysokým počtom užívateľov sa môže podpísať v nízkej rýchlosti VPN, Free VPN Planet spravuje 1260 serverov. V katalógu Ghostpath VPN sme našli celkom 39 serverov. Prvá z dvojice tak udáva o 1221 viac .

Dôležitá je tiež ponuka krajín so servermi, u GhostPath VPN bol 22. Porovnávaná VPN má 5, o 47 menej. V tomto meraní síl teda prehráva.

Sledujte tiež počet súčasne pripojiteľných zariadení, ktorých Free Planet VPN pripojí 10. Ghostpath VPN v jeden moment povolí pripojiť 5 zariadenia. Všetky parametre nájdete v článku najlepšie VPN zadarmo.

Aké platformy vedia Free VPN Planet a ktoré vedia Ghost Path VPN?

Podporované zariadenia sú asi najdôležitejším parametrom VPN, Free Planet VPN podporuje zariadenia so systémom Android a zvláda telefóny s iOS, druhá VPN služba Ghostpath VPN iPhone iOS pokrýva, telefóny a tablety s Androidom zvládne chrániť.

Poskytovanie informácií o prevádzke VPN sa riadi jurisdikciou krajiny, kde má jej prevádzkovateľ svoje sídlo. Free VPN Planet sídli v Rumunsku. Sídlo firmy prevádzkujúcej druhú VPN je v USA.

Program Free Planet VPN nie je k dostaniu v slovenčine, GhostPath VPN slovensky tiež nie je.

Pri známkovaní podporovaných platforiem dosiahla Free Planet VPN výsledku 10/10 a GhostPath VPN si vyslúžila hodnotenie 8/10.

Cena Free VPN Planet : GhostPath VPN

Ghostpath VPN je možné objednať už za 2,94 € mesačne, objednať druhú z VPN si môžete za darmo. Výsledná známka za pomer ponúkaných funkcií a ceny je 10/10 pre prvú a 6/10 pre druhú VPN.

Discover

Sponsor

spot_imgspot_img

Latest

Vyzkoušela množství brigád a vyplatilo se, dnes si plní sen: Kristína se míchání vůní věnovala ve francouzském Grasse

Jak vznikla myšlenka vyrábět veganské sojové svíčky a kdo za samotnou značkou stojí?Již během studentských let na střední škole jsem byla aktivní prací pro...

Když dovršíte 35. rok života, začíná stárnutí: Jaký je váš skutečný věk ve srovnání s tím biologickým?

Na otázku, kolik máte let, pravděpodobně odpovíte na základě počtu let, které uplynuly od vašeho narození. To by byl váš chronologický věk. Možná lékař tvrdí,...

5000 Sk na dieťa dostane menej rodičov. A to je vlastne dobre

Novoohlásená jednorazová dávka pre rodiny s deťmi nakoniec nebude určená takej širokej skupine, ako sa pôvodne predpokladalo. Aké ďalšie opatrenia majú rodiny s deťmi...

S nástupom puberty sa potomkom preladí mozog a potláča sa vplyv hlasu matky

Prečo dospievajúci venujú menšiu pozornosť tomu, čo im hovoria ich rodičia? Podľa novej štúdie ide o prirodzený proces zmien v ich mozgoch „Počúvaš ma vôbec?“...

Stavíme sa, že svoju práčku nečistíte tak často, ako by si sa malo

Pranie bielizne je našom zozname úloh snáď každý týždeň. Avšak čistenie samotnej práčky často zabúdame. Viete, kedy je ideálny čas práčku poriadne vyčistiť? V domácnosti...