Vďaka tomuto „ľadovému“ triku už nikdy nebudete musieť žehliť

Keď túto „kúzelnú“ vec vložíte do sušičky, vaše oblečenie z nej vyjde ako práve vyžehlené. Neveríte? Vyskúšajte to a budete sa diviť.

Už žiadne žehlenie
Prať, sušiť, žehliť – proces, než sa vráti naše obľúbené oblečenie späť do skrine, je vskutku zdĺhavý a úmorný. Máme pre vás trik, vďaka ktorému sa aspoň jeden z vyššie uvedených bodov zmaže raz a navždy.

Vložte kocky ľadu do sušičky
Sušte oblečenie ako obvykle, kým nie je úplne suché. Potom pridajte do sušičky tri až päť kociek ľadu a bielizeň znova na niekoľko minút sušte pri vysokej teplote. Topiaci sa ľad sa stáva horúcou vodnou parou, ktorá vyhladzuje látky. To má rovnaký účinok ako parné žehlenie. Keď bielizeň vytiahnete zo sušičky a opatrne ju zavesíte na sušiak, bude ako vyžehlená a vás to nebude stáť žiadnu prácu.

 1. Iba pozitívne
  Tiež máte v skrini džínsy, do ktorých už roky plánujete schudnúť, a neznášate ich za to, ako vám zakaždým pripomenúť, že sa to nepodarilo? Nevadí, vyhoďte ich! Podľa expertky na upratovanie Marie Kondo si doma ponechajte veci, ktoré vo vás vyvolávajú šťastné pocity. Doma tak zostane iba to, čo vám robí radosť a na negatívnu energiu nebude priestor.
 2. Všetko k sebe
  Možno vám naskakuje husia koža a hovoríte si, že to nie je možné. Je. Marie Kondo tvrdí, že nie je dobré upratovať po miestnostiach, ako je väčšina z nás zvyknutá, ale zhromaždiť rovnaké veci, ktoré máme po celom byte na jednu hromadu. Teda knihy ku knihám, kabelky na druhú hromadu a budete prekvapené, koľko množstva vlastníte. Často sa stáva, že máme v domácnostiach tak trochu „všetko všade“. Potom, čo uvidíte na vlastné oči hromady vecí, budete zaručene prekvapená.
 3. Nostalgia sem nepatrí
  Všetci máme v pivnici alebo hlboko v skrini schovanú krabici, v ktorej máme veci „na pamiatku“ od ľudí, ktorí už tu nie sú. Nenechávajte veci bez použitia a vystavte ich na povrch. Ak vám nebudú robiť radosť alebo nebudú užitočné, poďakujte za ne, vyfoťte si ich na pamiatku a zbavte sa ich. Podľa Márie si máme milované osoby pripomínať jedlom, ktoré mal dotyčný rád, filmom, piesňou, ale nie predmetom.
 4. Štosy papierov k ničomu
  Schovávame po šuplíkoch zmluvy, faktúry a letáčiky, ktoré ani nepotrebujeme. Prejdite dokumenty a zistíme, že väčšinu môžete vyhodiť. Dôležité zmluvy nájdeme v internet bankách, môžeme si dokumenty oskenovať a uložiť v počítači. Veci, ktoré treba vyriešiť si dajte na miesto, kde budú stále na očiach, aby ste nezabudli.
 5. Veci skladujte podľa veľkosti
  Nakúpte priehľadné boxy a ukladajte veci podľa veľkosti. Teda veľké k veľkému, malé k malému. Budete tak mať lepší prehľad o tom, čo je kde uložené.
 6. Skladať oblečenie za seba
  Komíny z tričiek, z nohavíc, z oblečenia „na doma“, to bolo detstvo každého z nás. Marie Kono radí, že je lepšie skladať oblečenie špeciálnym spôsobom za seba, nie na seba. Do skrine sa toho viac zmestí a budete mať väčší prehľad o zložení vášho šatníka.
 7. V kuchyni majte veci, ktoré používať
  Pokiaľ máte na linke sendvičovač a používate ho raz za týždeň, upracte ho. Veci, ktoré používate si dajte na miesto, kam na ne dobre dosiahnete a budete ich mať hneď po ruke. Naopak spotrebiče a náčinie, ktoré nepoužívate, môžete upratať, predať alebo niekomu venovať.
 8. Každá vec má svoje miesto
  Pokiaľ budete mať všetko roztriedené a bude mať každá všetko svoje určené miesto, bude pre vás jednoduchšie po použití vec vrátiť a zamedzíte tak tvoreniu nového neporiadku. Upratovanie nastoľuje rovnováhu. V hlave aj domácnosti.

Hľadáte tú najlepšiu parnú žehličku? Pozrite sa na ponuku tých najlepších parných žehličiek a vyberte si tú svoju ešte dnes.


Sponsor

PR článek

Manželovi jsem řekla jednu věc ze své minulosti: Netušila jsem však, co to udělá s naším vztahem

Moje minulost je mou součástíRenáta neměla nouzi o nezdařené vztahy a možná i proto jí na současném manželství tak velmi záleželo. "Chtěla jsem, aby...

Stavíme sa, že svoju práčku nečistíte tak často, ako by si sa malo

Pranie bielizne je našom zozname úloh snáď každý týždeň. Avšak čistenie samotnej práčky často zabúdame. Viete, kedy je ideálny čas práčku poriadne vyčistiť? V domácnosti...

Šikovná Janka má práci snů. Jak se dostala do hollywoodské produkce filmů?

Začněme od začátku. Jak se dívka, která studuje v Nitře žurnalistiku, dostane do Spojených států? Studium tam není sice nemožné, ale poměrně finančně náročné,...

Koupelnové trendy: Vytvořte si domácí SPA, ve kterém vaše tělo rozkvete do nové krásy

Koupelna je místo, ze které si ve svém domově můžete vyčarovat příjemné domácí SPA. Stačí se inspirovat nejnovějšími interiérovými trendy, které hovoří jasnou řečí...

Banka ako kamarát a mama v mobile. Starostlivosť o peniaze už nestačí, klienti chcú emócie

Požiadavky zákazníkov k svojim bankám sa zmenili. Klienti chcú priateľského a ochotného kamaráta, s ktorým nie je nuda, ale zároveň je dôveryhodný. Banky sú...